DIY gadżety hairoutine kosmetyki

Elegancki & stylowy olejek

11 czerwca 2015

Regularne stosowanie odpowiednio dobranego olejku, potrafi zdziałać na włosach cuda. Ten cenny półprodukt sprawdzi się doskonale jako substytut odżywki bez spłukiwania w postaci 3-4 kropelek wtartych we włosy w ciągu dnia. O ile kosmetyki ekskluzywne mają cudowne opakowania, o tyle producenci olejków rzadko kiedy docierają do wymagających klientek ceniących sobie luksus. Przygotowałam dla was mały tutorial, który sprawi, że  obecność podręcznej ilość olejku w małej buteleczce stanie się Twoją elegancką i stylową rutyną ;)

Na ten pomysł wpadłam stosunkowo niedawno, kiedy mojej mamie wykończyło się serum do twarzy L’oreal Paris Youth Code. Chciała wyrzucić elegancką buteleczkę z dozownikiem, ale na szczęście w porę ją powstrzymałam. Do czegoś się przecież przyda – myślałam.

Buteleczka z pipetą doskonale nada się na olejek do włosów. Po pierwsze – jest niewielkich gabarytów, więc zmieści się nawet do malutkiej kopertówki, po drugie – wygląda uroczo, więc jeśli tylko usuniesz zbędne etykiety przykuje uwagę i z całą pewnością wzbudzi ciekawość.

Możesz usunąć opcjonalnie naklejkę z przodu, lub obie – decyzja należy do Ciebie. Ja usunęłam wszystkie naklejki, a resztkę kleju zmyłam przy pomocy wacika i zmywacza do paznokci… Możesz również wygotować butelkę we wrzącej wodzie – pozbędziesz się dzięki temu resztek kosmetyku, a klej będący pozostałością po etykiecie, zniknie natychmiast.

Gdy już oczyścisz i wysuszysz buteleczkę i pipetę, przelej swój ulubiony olejek do mniejszej buteleczki.

Gotowe!

♡  

Spersonalizowana buteleczka do olejku to doskonała alternatywa dla dziewczyn, które nie lubią nosić przy sobie dużej butli z olejkiem, a kupno takich jest zdecydowanie bardziej opłacalne. 

You Might Also Like