#Empowerment Artykuły recenzje

Dobrze się kłamie..

13 maja 2017

Decyzja o mojej ostatniej wizycie w kinie była dosyć spontaniczna – wraz z przyjaciółką wybrałyśmy się na specjalny seans w ramach projektu “Kino Kobiet”. Wiedziałyśmy tylko, że zobaczymy włoską komedię z polską aktorką w jednej z głównych ról. To, co zobaczyłyśmy na wielkim ekranie później, zdecydowanie przerosło nasze oczekiwania.

“Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie” pokazuje, że wszyscy mamy trzy życia – prywatne, publiczne i… sekretne. Opowiada o spotkaniu grupy przyjaciół “od dziecka”, które uświadamia im, jak niewiele o sobie wiedzą.

Na początku wspólnej kolacji, znajomi podejmują się wzięcia udziału w wyzwaniu rzuconym przez jedną z bohaterek – zgadzają się odłożyć telefony na stół, i dzielić się każdą wiadomością i rozmową z pozostałymi. Przyjaciele odkrywają swoje prawdziwe oblicza od tej “niewygodnej” strony – na jaw wychodzą najlepiej skrywane tajemnice i wcześniej nieujawniane poglądy. Zapowiadało się niewinnie, lecz im dłużej trwa kolacja, tym bardziej napięta staje się atmosfera…

Przyznam, że spodziewałam się lekkiej i przyjemnej produkcji. Film okazał się jednak tym z kategorii zmuszających do przemyśleń – zarówno o sobie samym, jak i o naszych najbliższych. “Dobrze się kłamie…” zdecydowanie zasługuje na obejrzenie i na długo zapada w pamięć. Pokusiłabym się nawet o określenie go jako zmieniającego podejście do niektórych aspektów życia.

Jaki wpływ ma na nas technologia?

Czy można żyć prawdziwie życiem pełnym sekretów?

Cóż, ja wyszłam zapłakana. Jeśli obejrzycie, dajcie znać czy Wam się podobało.

You Might Also Like