#Empowerment ELSA DAY Feminizm

ELSA Day 2015 w Poznaniu

19 listopada 2015

Mamy ogromną przyjemność ogłosić, że nasza strona objęła Patronat Medialny nad wydarzeniem organizowanym przez Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Poznań. 25 listopada o godzinie 17:00 na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbędzie się ELSA Day – szczegóły w rozwinięciu.

Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Poznań ma przyjemność zaprosić wszystkich zainteresowanych tematyką praw człowieka na jedyny w swoim rodzaju ELSA Day, który odbędzie się 25 listopada 2015 roku na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (al. Niepodległości 53)

ELSA Day jest dniem, w którym wszystkie Grupy Lokalne tworzące Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA, działające na terenie całej Europy, skupiają się na promocji praw człowieka i budzeniu świadomości wśród studentów prawa oraz młodych prawników, w kwestii nagminnego łamania tych praw.

Problemem, na który w tym roku szczególnie pragniemy zwrócić uwagę w ramach ELSA Day Poznaniu, jest dyskryminacja kobiet na tle seksualnym. Z powodu znacznej obszerności tego tematu, w centrum zainteresowania pozostawimy sytuację w Demokratycznej Republice Konga, stąd wydarzenie przybierze tytuł: „Światowa stolica gwałtu- dyskryminacja na tle seksualnym w Demokratycznej Republice Konga”. Za najtrafniejszą i najbardziej wyczerpującą formę projektu uznaliśmy seminarium połączone z panelem dyskusyjnym.

Naszym celem jest danie możliwości odbiorcom poznania zarówno prawnych jak i socjologicznych czy psychologicznych aspektów tematu oraz podzielenia się swymi własnym odczuciami, nakierowanymi na wypracowanie metod ochrony bądź zapobiegania przedstawionym w kazusie sytuacjom.

Więcej informacji dostępnych jest na Wydarzeniu.

Serdecznie zapraszamy!

12244019_981927628554669_654660638_n

You Might Also Like