#Empowerment Emma Emma o innych Emma w Stanach Zjednoczonych Feminizm

Emma na temat tygodnia sztuki #HeforShe w NYC

27 stycznia 2016

W związku z nadchodzącym Międzynarodowym Dniem Kobiet świętowanym 8 marca, pierwszy tydzień sztuki #HeforShe rozpocznie się 8 marca i będzie trwać do 15 marca.

„Sztuka odzwierciedla i wpływa na kulturę. W najlepszym przypadku, sztuka kształtuje to jak widzimy świat.” – powiedziała Emma Watson, brytyjska aktorka, ambasadorka dobrej woli ONZ (UN Women) – „Więc ma to sens dla #HeforShe, aby współpracować z instytucjami sztuki takimi jak Teatr Publiczny, aby rozwinąć zachowania, normy i poglądy, które kształtują nasze kulturowe wyobrażenie o płci.”

Podczas inauguracyjnego tygodnia sztuki w marcu inne partnerskie instytucje, takie jak szkoły baletowe, opery, spektakle Broadwayowskie, koncerty, ale również inne teatry, galerie i muzea, dołączą do inicjatywy #HeforShe i zwrócić uwagę na pracę ONZ (UN Women) jako światowego czempiona w prawach kobiet i dziewczyn, oprócz tego wspomagającego, odsetkiem dochodów, organizacje, aby wesprzeć ich starania w związku z zwiększeniem globalnego równouprawnienia kobiet i równości płci.

„Zaangażowanie świata sztuki przynosi kluczowy, dodatkowy wymiar dla naszej pracy nad równością płci oraz upoważnieniem kobiet.” – powiedział Phumzile Mlambo-Ngcuka, dyrektor wykonawczy ONZ (UN Women) – „Występ artystyczny może utworzyć bezpośrednie połączenie z prawdą na temat związków i struktury władzy między kobietami i mężczyznami, często bez użycia słów, docierając do tych, którzy mogą być nieświadomi założeń o rolach, tożsamości i prawach. Sztuka zapewnia wyjątkowy silny i uniwersalny nośnik do kreacji i rejestracji przeżycia i zrozumienia. Jesteśmy wdzięczni Publicznemu Teatrowi za ich dowództwo i wsparcie w związku z Tygodniem Sztuki.”

„Teatr jest siłą demokracji a rdzeniem demokracji jest równość.” – mówił dyrektor artystyczny, Oskar Eustis – „Teatr jest formą współpracy a rdzeniem współpracy jest solidarność. Społeczeństwo jest dumne z solidarności z #HeforShe i ONZ (UN Women) i wspólnej walki o lepszy świat.”

Tydzień Sztuki #HeforShe zapewnia ekscytującą okazję artystycznym i kulturowym instytucją w Nowym Jorku, aby wesprzeć misję ONZ (UN Women) Planeta 50-50 do 2030 roku. Oczekuje się, że ten wysiłek w Nowym Jorku, gdzie UN Women ma swoją siedzibę, zostanie rozbudowany w miastach na całym świecie do roku 2017 i później.

„Sztuka sprawia, że ludzie myślą i zadają pytania, a co za tym idzie, zmieniają świat. W rzeczy samej, dla kobiet takich jak Jane Austen czy Maya Angelou, sztuka była jednym z najbardziej efektownych sposobów, aby zostać usłyszanym.” – powiedziała Pierwsza Dama NYC, Chirlane McCray – „Nasz świat prosperuje najlepiej. gdy wszyscy mają możliwość odniesienia sukcesu, ale my nie jesteś jeszcze w tym miejscu, a nawet blisko niego. Zbyt wiele kobiet nadal nie czuje się bezpiecznie w własnych domach i przestrzeniach publicznych. Zbyt wiele kobiet jest nie usłyszanych w naszym systemie politycznym i niedocenianych w miejscach pracy. Musimy nadal używać naszej sztuki jako megafonu. Dlatego jestem zaszczycona byciem partnerką z #HeforShe i Publicznym Teatrem dla Tygodnia Sztuki w Nowym Jorku.”

You Might Also Like