Emma Wywiady

Emma przykładem dla milionów

25 września 2014

tumblr_ncthonVxwc1s9f17oo1_500

Niedawno na stronie internetowej magazynu Cosmopolitan pojawił się artykuł promujący feminizm. Wiele było w nim mowy o wystąpieniu Emmy i jego konsekwencjach. Jest tutaj również wytłumaczona afera z „nagimi zdjęciami” Emmy. Zapraszamy do przeczytania tłumaczenia!

4chan Grozi wyciekiem nagich zdjęć Emmy Watson, bo jest feministką.

Watson wypowiedziała się na rzecz praw kobiet. Teraz mizoginiści że powinna cierpieć.
W ten weekend, Emma Watson miała czelność upominać się o równość płci . Teraz mizoginiści internetowi zdecydowali, że musi zostać ukarana – nie poprzez kwestionowanie jej pomysłów (nie ma dobrych argumentów przeciwko twierdzeniu, że „mężczyźni i kobiety powinni mieć równe prawa i możliwości”), ale przez groźby opublikowania jej nagich zdjęć.

„To jest prawda i będzie się działo w ten weekend. Ta feministyczna su*a Emma pokaże światu, że jest tak samo kur*ą jak każda inna kobieta,” Napisał jeden z komentatorów 4chan.
„W filmie dokumentalnym na temat rodziny królewskiej i mediów, opowiadałą, jak paparazzi polowali na nią by zdobyć jej zdjęcia z podwianą spódnicą i itp, lub gdzie cierpliwie czeka na jej 18 urodziny, aby uderzyć, aby mogli działać jak bezwstydne dzikusy. Robili tak- kładli się na na ulicach i robili przymiarku do jej zdjęć z dołu… ona jest delikatnym kwiatem i to jest czas dla jej fanów, aby zobaczyć ją w pełnym rozkwicie. Nie lpodoba mi się twoja gó*niana uwaga o niej jak o dzi*ce”-napisał inny.
„Ona wygłasza jakieś głupie feministyczne przemówienia w ONZ, a teraz jej gołe zdjęcia będą online, HAHAHAHAHAHAHAH,” napisał trzeci. Wynikiem groźnego ruchu, ktoś stworzył stronę internetową odliczania EmmaYouAreNext.com.

Atakowanie otwarcie mówiących o swoich podlądach kobiet poprzez degradację seksualną jest niczym nowym, a używanie nagich zdjęć gwiazd by je pogrążyć kołek lub dwa szybko staje się to metodą seksizmu pożądaną w internecie. Emma Watson istnieje w niefortunnych okolicznościach zbiegu tych dwóch metod: Ona jest kobietą, która mówi o kwestiach feministycznych publicznie i jest sławna. Kobiety, które piszą o feminizmie w Internecie powiedzą ci, że groźby gwałtu, obelgi pod względem seksualnym, seksualnie przeróbki photoshop są de rigueur . Jeżeli mówisz o prawach kobiet na Twitterze to musisz przygotować się na grad obelg od ludzi, którzy nie potrafią powiedzieć, że się mylisz, a nawet, że jesteś głupia – rzeczy w typie męskich komentatorów – ale, że jesteś kur*ą, że jesteś piz*ą, a która powinna być zgwałcona. Seksualność zawsze jest miejscem, gdzie trafia ich cios.
Ale to nie tylko trolle internetowe. Emma Watson przedstawiła ważny problem w ONZ, obok przywódców światowych i międzynarodowych graczy energetycznych, i spotkała się z opinią „Jesteś dzi*ką” w internecie. Zaledwie dwa lata temu, studentka prawa Sandra Fluke (teraz pracuje dla biura w Kalifornii) uczyniła obywatelski obowiązek, składając zeznania przed komisją Kongresu na temat dostępności antykoncepcji. Była nazywana dziwką przez prawicowych gospodarzy radiowych, a jej nazwisko wciąż pojawia się na konserwatywnych talk show jako skrót dla „lafirynda która chce, aby rząd zapłacił za jej pigułki antykoncepcyjne” – wszystko dlatego, że upraszała się o prawa kobiet.

Nie taką reakcję widzimy, kiedy wypowiadają się mężczyźni. Ben Affleck zeznał przed Kongresem na temat konfliktów na wschodzie Konga, które pozostawiły miliony zmarłych, wysiedlonych, ofiar przemocy seksualnej; nie było presji, by seksualnie upokorzyć go za to. Seth Rogan świadczy o chorobie Alzheimera i nie było żadnej reakcji. Różnica? Watson jest kobietą, i mówi na rzecz feminizmu.

Nagość nie powinna być upokarzająca; tak samo seks. Ale dla większości z nas, nasze nagie ciała są prywatne, a nie chcemy ich na wyświetlaczu, bez naszej zgody, szczególnie, gdy mamy wstydzić się owych historii seksualnych. I groźba prześladowania i upokorzenia, czy to przez wyciek zdjęć, radiowe obelgi lub Twitterowe okrucieństwa, nie powinny wisieć nad głową każdej kobiety, która chce mówić to, w co wierzy.

Oprócz śledztwa w sprawie wycieku zdjęć, istnieje kilka dobrych rozwiązań problemu przed którym Watson teraz stoi. Ale jest szansa, aby użyć obelg i zagrożenia w stosunku do bardzo słynnej kobiety jako jeden powód, aby dokonać drobnych zmian w rodzaju zachowań, w które się angażujemy się lub nawet milcząco wspieramy w duchu. To oznacza oderwanie warstwy stereotypów i wrogości, które różnią się w stopniu, ale nie treści z tymi, które obecnie na celu Watson: nazywanie kobiet dzi*kami, nazywanie kobiety mówiącej za dużo apodyktyczną, lub krytykowanie prostej pracowniczki „materiałem ściernym”, lub przy użyciu odwołujących się do płci obelg typu „kur*a” jako skrót dla „ktoś, kogo nie lubię.”

Faceci, którzy rzekomo ukradli i teraz zamieżają opublikować nagie zdjęcia Watson są ekstremalnymi mizoginistani ale pogrążanie bardzo otwartych kobiet, grzebiąc między ich nogami nie jest sprowadzone tylko do ciemnych zakątków Internetu. Czasami, możesz na to trafić, jeśli spojrzysz w lustro.”

(c)

You Might Also Like