#Empowerment Emma

„Half the Sky: Turning Oppression Into Opportunity For Women Worldwide” książką na wrzesień/październik w #OurSharedShelf

16 sierpnia 2016

Emma wybrała już książkę na kolejne dwa miesiące dla grupy czytelniczej OurSharedShelf.

„Moi drodzy,

Na wrzesień i październik wybrałam książkę, która widnieje w czołówce pozycji zajmujących się problematyką nierówności w życiu i prawach kobiet: Half the Sky: Turning Oppression into Opportunity for Women Worldwide.

e20316ap_Half_the_Sky_image

Half the Sky w szczegółowy sposób ukazuje, jak niektóre kultury i zwyczaje wpływają na uciszenie i stłumienie kobiecych potrzeb. Podróżując po Afryce i Azji, Kristof i WuDunn (autorzy książki), przedstawiają nam niesamowicie silne kobiety, opisując ich historie cierpienia i walki o przetrwanie. Co najważniejsze, książka ta skupia się na momentach kulminacyjnych w życiu tych najbardziej potrzebujących kobiet, kiedy zdecydowały, że czas najwyższy, aby się podnieść i dokonać zmian. Za pośrednictwem inspirujących przykładów wziętych z ich życia, dowiadujemy się, że najważniejszym krokiem ku zmianie ich dotychczasowych sytuacji gospodarczych było wykorzystanie potencjału, jaki tkwi w każdej z nas. Sam tytuł książki został zainspirowany starożytnym chińskim przysłowiem mówiącym, że „kobiety podtrzymują połowę nieba”. Autorzy zachęcają nas do przyłączenia się do ogólnoświatowej kampanii zapoczątkowanej w 2009 roku, w momencie publikacji książki (www.halftheskymovement.org). Pokazują, jak każdy z nas, robiąc nawet niewiele, może zmienić życie innych kobiet.

Mam nadzieję, że się Wam spodoba, z miłością, Emma”

Książka dostępna jest na AMAZON.COM

You Might Also Like