porady przemyślenia

Nie utożsamiaj życia ze szkołą

14 maja 2016

Zostało około sześć tygodni do końca szkoły – jakieś 43 dni. Możliwe, że będą to beznadziejne czterdzieści trzy dni, spędzone w stresie zwielokrotnionym brakiem snu. Prawdopodobnie przestaniesz być na bieżąco z ulubionym serialem i zarwiesz kilka nocy na nadrabianie zaległości z języka polskiego. Niektórzy uważają, że warto poświęcić się dla ocen, inni mają wyhasane, a ja próbuję znaleźć złoty środek.

Co zrobić, by uczyć się skuteczniej?

Moje doświadczenie ze szkołą zawiera się w dwóch słowach: dezorganizacja życia. Zajęcia rozrzucone po wszystkich porach dnia, późne wracanie do domu, brak stałego czasu na naukę, nudnie prowadzone lekcje. Jeśli któryś z tych problemów Cię dotyczy, czytaj dalej – pokażę Ci w kilku poradach, jak sobie z tym poradziłam.

Własna organizacja dnia

Zmień swój sposób patrzenia na szkołę: niech myślenie o niej nie definiuje Ciebie. Nie bądź uczniem, bądź człowiekiem. Niech szkoła nie dyktuje Ci rytmu dnia: sama go ustal. Dużo zmieni się w Twoim życiu, jeśli przestaniesz wstawać codziennie rano bo musisz iść do szkoły, a zaczniesz wstawać codziennie o 6:00 rano, bo chcesz wstawać codziennie o 6:00 rano.

Po prostu weź sprawy w swoje ręce!

and_the_flower_glowed_by_javertime-d4259lw

Wykorzystaj poranek

Ucz się przed zajęciami. Człowiek wykazuje największą zdolność do skupiania uwagi i przyswajania informacji rano. Właśnie dlatego do szkoły chodzimy we wczesnych godzinach – tylko jaki ma to sens, jeśli lekcje są marnie prowadzone i mijają się z celem?

Pamiętaj, żaden budzik nie działa tak dobrze, jak ośmiogodzinny sen.

Kiedy masz ochotę spać, śpij

Czasem wracam po zajęciach wypompowana z energii i chcę po prostu położyć się spać. Niczego nie przeczytam, bo po trzech stronach zasnę – więc najprawdopodobniej spędzę kilka godzin w social mediach, a potem będzie już za późno na cokolwiek .

Lepiej było po prostu posłuchać swojego organizmu i zdrzemnąć się po lekcjach. Nikt nie powiedział, że można spać tylko nocą.

Ta notka może być Ci pomocna.

 

Ucz się regularnie

To najlepsze wyjście – jedyne, które pozwala uniknąć stresującego wertowania książek tuż przed egzaminem.

b78f5e9cdab135436cf1c438979525d5

Jakie są Twoje doświadczenia ze szkołą? Czujesz podobnie jak ja,
czy może zupełnie nie masz problemu z organizacją dnia?

You Might Also Like