#Empowerment Artykuły Emma FASHION

Odmienne spojrzenie na modę.

28 kwietnia 2017

Moda. Od wieków kontrowersyjna i podzielona. Wielokrotnie i chyba słusznie zresztą, nazwana narzędziem diabła, na przestrzeni lat spowodowała tak samo dużo szkód jak i dobra. W dzisiejszych czasach podział na ludzi wykorzystujących jej potencjał zdaje się jeszcze bardziej widoczny niż kiedykolwiek. Terminy takie jak fast fashion i slow fashion chyba nikomu nie są już obce, i choć oba obozy z wielu powodów bywają kuszące, mojemu sercu bliżej jest do mody zrównoważonej. Wszystko dzięki Emmie.

Ta dziewczyna robi coś innego. Wyłamując się ze schematów promuje piękne wartości i z miesiąca na miesiąc wychodzi jej to coraz lepiej. Przyznam szczerze, że pierwsze stylizacje nie przypadły mi do gustu. Pomimo zachwytu Kasi, kreacja Emmy z plastikowych sukienek była dla mnie okropna – bez skrupułów ostro ją krytykowałam. To, co robi Watson, dla ludzi, którzy nie do końca przepadają za Brytyjską milionerką z przypadku, może wydawać się desperackim chwytem marketingowym. W końcu robi coś, żeby było o niej głośno, prawda? I chwała Bogu. Może nie porywać tym pomysłem milionów, może wzbudzać dwuznaczne spojrzenia wśród modowych gigantów, ale nikt nie zaprzeczy, że swoimi małymi kroczkami w przeciwną stronę wywołuje u niektórych fundamentalne refleksje. Refleksje na temat tego, co nosimy.

Jej ostatnia kreacja, którą zaprezentowała podczas wizyty w siedzibie Twittera dosłownie odebrała mi mowę i oddech. O tym, że w czerwieni wygląda doskonale, wiedziałam już dawno (za sprawą pomadek, które nosi podczas ważniejszych wydarzeń). Tym razem jednak, stawiając na minimalizm i klasę samą w sobie, kompletnie skradła moje serce.

Doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że pomimo naszego ogromnego zaangażowania w promowanie etycznej mody, większość z Was nie może pozwolić sobie na wyrzucenie 90% zawartości szafy, a następnie wymianę odzieży na zrównoważoną, pochodzącą ze sprawiedliwego handlu. Ja również nie jestem w stanie tego zrobić, chociaż od dwóch lat to jedno z moich największych marzeń. W związku z tym chciałabym namówić Was na coś zupełnie innego. Jak wiecie, moc i wpływ mediów społecznościowych są ogromne. Dlatego właśnie powinniśmy wspierać rzemieślników sprawiedliwego handlu. Na instagramie The Press Tour, Emma wspomina o markach, z których usług korzystała w trakcie tworzenia swoich stylizacji. Zaobserwujcie ich konta.

Bluzka, płaszcz i spodnie Emmy, uszyte zostały przez niezależną projektantkę z Włoch, Gabrielę Hearst, której marka, jak pewnie się domyślacie, całym sercem wspiera etyczną modę. Ręcznie stworzona biżuteria – pierścionki i kolczyki – to dzieło jubilerów All Blues ze Sztokholmu, którzy wykonują zamówienia w odlewni trzeciej generacji -cokolwiek to znaczy, jestem pewna, że ma ogromne znaczenie. (Mamy na sali jubilera, który mógłby wytłumaczyć nam, zielonym redaktorkom pchymag proces tworzenia biżuterii w w/w odlewni? Ktoś, coś?) Ear cuff powstały z odlewów złota wydobytego w uczciwy sposób według standardów Fair Trade, pochodzi z kolekcji ANY KHOURI, natomiast buty zaprojektował Manolo Blahnik. Gorąco zachęcam Was do zapoznania się z tymi twórcami. Kto wie, może akurat któreś z ich dzieł wpadnie Wam w oko?

You Might Also Like