#Empowerment Artykuły Feminizm heforshe Inspirujący mężczyźni

Zróżnicowana, dzięki HeForShe siła robocza pozwala na rozwój firm, mówi partner PWC, Andy Woodfield

22 listopada 2015

W ostatnim wywiadzie dla WeAreTheCity, Andy Woodfield wypowiedział się na temat pozytywnego wpływu zróżnicowania siły roboczej.

Andy-WoodfieldAndy Woodfield jest członkiem zespołu odpowiedzialnego za rozwój i realizację projektów PWC dotyczących kierownictwa, odkrywania talentów i różnorodności. Grupa skupia się na pomocy poszczególnym jednostkom w osiąganiu możliwie jak najwyższego poziomu, co następnie przekłada się na pozytywne relacje z klientem.

W styczniu PwC zaangażowało się w Kampanię Kobiet ONZ, HeForShe. Inicjatywa miała początek we wrześniu ubiegłego roku i jej celem jest zaangażowanie miliarda mężczyzn i chłopców z całego świata do podjęcia działań na rzecz równości płci.

Podczas tegorocznego Światowego Forum Ekonomicznego w Szwajcarii, PWC stało się jedną z pierwszych dziesięciu firm z całego świata, które zobowiązały się podjęcia aktywnych działań na rzecz osiągnięcia równości płci.

„Noszenie odznaki HeForShe nie wystarczy – potrzeba zmian.” dodaje Woodfield. „Wiele kobiet posiada mentorów, ale brakuje im funduszy. Stworzyliśmy specjalny program dofinansowujący, który wspiera rozwój i wyrównuje szanse każdego z nas. Dla mężczyzn-liderów szczególnie istotne jest pełne zrozumienie doświadczeń kobiet zarówno w życiu prywatnym jak i w pracy, a także pomoc we wprowadzeniu praktycznych działań, które pomogą im w karierze.”

PwC dołączyło również do programu IMPACT 10x10x10, w którym, jako jedno z 30 zadeklarowanych przedsiębiorstw ma za zadanie opracować program szerzący świadomość wśród męskich pracowników oraz uruchomienia międzynarodowej integracji, której głównym celem jest wspieranie kobiet w drodze na stanowiska kierownicze poprzez rozwiązywanie ewentualnych barier.

Dzięki aktywnym działaniom na rzecz równości, cel zatrudnienia minimum 30% kobiet został osiągnięty. Firma posiada również wiele innych programów, takich jak „Shadow a female leader”, „Women in business” czy „Reverse Mentoring”, prowadzonych w ramach serii „Aspire to Lead”, dostarczającej wskazówek i porad dla przyszłych liderek.

Woodfield wyznaje, że firmy powinny robić więcej w kierunku poszukiwań kobiet na stanowiska i odrzucić zakładanie z góry, że niektóre z nich nie są atrakcyjne dla potencjalnych kandydatek. „Nigdy nie miałem problemu ze znalezieniem kandydatki w trakcie rekrutacji, ale czasami musisz włożyć więcej energii w poszukiwania, bo w innym przypadku istnieje duże prawdopodobieństwo, że znajdziesz mężczyznę. Jeśli masz z tym problem, czas zrobić coś więcej niż dotychczas w trakcie rekrutacji.”

Według Niego opinia, że kobiety muszą być podobne do mężczyzn, zajmując poszczególne stanowiska jest zgubna.

„Nie chcemy, żeby kobiety myślały jak mężczyźni. Zróżnicowanie wśród pracowników zapewnia firmie rozwój. Wyjątkowe umiejętności kobiet mają fundamentalne znaczenie dla biznesu. Mężczyźni już jako chłopcy byli uczeni, aby nie obnosić się ze swoimi emocjami, dlatego w pracy również ich nie okazują. Świadomość tego kim jesteś, w czym jesteś dobry i pełne zaangażowanie są niezwykle ważne. Ludzie pracują lepiej, kiedy są sobą.”

You Might Also Like